Péntek, 2019-09-20, 12:51 PM
Üdvözöllek Vendég | RSS

Üdvözöllek Kelementelke Honlapján

Mini-chat
500
Főoldal » 2015 » Március » 25 » A fekete márciusra emlékeznek Marosvásárhelyen
1:43 PM
A fekete márciusra emlékeznek Marosvásárhelyen

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács és Kincses Előd ügyvéd szervezésében március 18-19. között megemlékezést szerveznek a marosvásárhelyi fekete március 25. évfordulójára.

fekete.marcius - archivum


Másnap (március 19-én, csütörtökön) 10.30-tól ökumenikus istentiszteletre kerül sor a marosszentgyörgyi katolikus templomban, ahol szolgálatot végez Sütő István, nyugdíjas református lelkész, Kiss János Csaba, unitárius lelkész és Berszán Lajos, katolikus plébános. Az istentiszteleten közreműködik a Jubilate egyházközségi énekcsoport és az egyházközség felnőtt kórusa. Ezt követően Tóth Árpád, Puczi Béla és Szilveszter Kis Péter sírjánál koszorúznak a marosszentgyörgyi temetőben, 17:00 órától pedig Sütő András és Jakabffy Attila sírjánál helyezik el az emlékezés virágait.Március 18-án (szerdán) 19 órától a Sapientia EMTE Műszaki és Humán Tudományok Karán levetítésre kerül a Kincses Réka rendezteBalkán bajnok című film. Ezt követően (20 órától) egykori és mai diákszervezetek vezetőivel rendeznek beszélgetést, melyen a negyed évszázada történt etnikai konfliktusról beszél Moni Róbert, a MsHÖK elnöke,Zakariás Zoltán és Pávai Zoltán, az MMDSZ intézőbizottságának egykori tagjai, valamint Kincses Előd ügyvéd.

A marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínházban 18 órától emlékestre kerül sor, ahol levetítik a Fehér januártól a fekete márciusig című filmet, valamint Boros Zoltánösszeállítását a Román Televízió magyar nyelvű adásának felvételeiből. Az esten bemutatásra kerül Kincses Előd Fekete március című könyve is, melyet Boris Kálnoky németországi író, újságíró méltat majd.

Az est zárásaként (20 órától) Kincses Előd vezetésével Fekete március történései 25 év távlatából címmel beszélgetést tartanak.

A szervezők szeretettel várják az érdeklődőket és a sajtó képviselőit a rendezvényekre.

Kategória: Események | Megtekintések száma: 283 | Hozzáadta:: tuning2000 | Címkék (kulcsszavak): emlekezes, marcius 25, fekete marcius | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
Hozzászólásokat csak regisztrált felhasználók írhatnak.
[ Regisztráció | Belépés ]
Belépés

Keresés
Naptár
«  Március 2015  »
HétKeddSzerCsütPénSzomVas
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
A fejezet kategóriái
Szórakozás [1]
Audio/vizionális szórakozási lehetőségek.
Oktatás [6]
Tanulmányi intézméről szóló hírek.
Politika [9]
Politikusok, egyéb hírek.
Időjárás [2]
Katasztrófák,stb.
Felhívás [20]
Közlés, stb.
Egyéb [11]
Minden egyéb hír.
Munkálatok [6]
Munkálatok, épitkezések.
Események [9]
Itt történt események.
Balesetek [7]
Balesetek, stb.
Látogatóink
Flag Counter
Statisztika

Összes online felhasználó 1
Vendégek 1
Felhasználók 0

Copyright MyCorp © 2019